Szimpózium Valerie Steele divatkutatóval
November 28-án Contemporary Fashion Dynamics címmel, nemzetközileg elismert előadókkal rendez szimpóziumot a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem.
A délután záróelőadója Valerie Steele, nemzetközileg elismert divattörténész és kurátor lesz, Fashion in the Museum: A History of Collecting & Exhibiting Fashion című előadására itt lehet regisztrálni.
Steele közel három évtizedes pályafutása alatt jelentős szerepet játszott a divat legitim tudományos és művészeti formaként való elfogadtatásában, megváltoztatva a múzeumi gyakorlatokat és a divat társadalmi megítélését. Munkássága hangsúlyozza, hogy a divat nem csupán esztétikai, hanem társadalmi és kulturális diskurzusok alakítója is, amelyet komoly tudományos figyelemre érdemes témaként kell kezelni.
Valerie Steele a Fashion Institute of Technology (The Museum at FIT) igazgatója és vezető kurátora, ahol 1997 óta olyan ikonikus kiállításokat rendezett, mint The Corset: Fashioning the Body; London Fashion; Gothic: Dark Glamour; Shoe Obsession; Daphne Guinness; A Queer History of Fashion és a Dance and Fashion. Emellett alapító főszerkesztője a Fashion Theory: The Journal of Dress, Body & Culture című tudományos folyóiratnak, amely az első lektorált szaklap a divattudomány területén. Steele egyszerre képviseli a komoly tudományos megközelítést és a közérthető kommunikációt a szélesebb közönséggel. Több mint húsz könyv szerzője, illetve társszerzője, többek között olyan méltán híres műveknek, mint a Paris Fashion, Women of Fashion, Fetish: Fashion, Sex and Power, a Taschennél megjelent Fashion Designers A-Z: The Collection of The Museum at FIT vagy The Corset: A Cultural History, a fűzőről szóló kultúrtörténeti munkának.
Az eseményen Steele mellett olyan szaktekintélyek osztják meg gondolataikat a divat és kultúra metszéspontjairól, mint Stefano Marino, a Bolognai Egyetem filozófus-esztéta professzora, aki a Fashion, Media and Culture: Perspectives on Global Lifestyles című könyvsorozatról ad elő. Dobos Emese, a Corvinus kutatója, a magyar könnyűipar helyzetét elemzi majd a globális divatműködések perspektívájából, Keszeg Anna, a MOME oktatója és kutatója a szabászati örökség jelentőségéről fog beszélni, Temesi Apol textilművész pedig nyersanyag-centrikus dizájneri krédóját mutatja be.
A szimpózium teljes programjáról részletesebben tájékozódni, illetve regisztrálni ezen a linken keresztül lehet.