HETI POP – Egy előkerült Banksy-murália, emlékmű-pályázat Párizsban és egy kis ízelítő a nyári aukciós szezonból

Egy évvel azután, hogy ellopták, előkerült Banksy egyik párizsi munkája, ami a Bataclan színházának egy ajtaját díszítette. Az alkotás 2019 januárjában tűnt el a helyszínről és most egy olasz farmon került elő. A mű előkerülését az Adriai-tenger partjához közeli, Abruzzo régióbeli rendőrség jelezte – véleményük szerint azonban a Banksy-murália tulajdonosai nem voltak tisztában azzal, hogy mit birtokolnak. Az, hogy a mű hogyan került Olaszországba, még nem tisztázott. A Bataclan egyik vészkijáratának ajtaján 2018 júniusában bukkant fel a Banksy-mű, ami egy fátylas fehér nőalakot ábrázol.

Gettyimages 1219283224 1024x683

Források: news.artnet.com

Franciaország új pályázatot írt ki egy a Tuileriák kertjében felállítandó új emlékműre, amely a rabszolgatartás áldozataira emlékezne és 2021 végén állítanák fel. A pályázat nyitott, tehát bárki hozzáértő benyújthatja ötletét a Musée du Louvre mellé kerülő köztéri munkára.

A Christie’s és a Phillips nyári aukciós szezonjának két sztártétele nyilvánossá vált a napokban – egy 10 millió dolláros Basquiat és egy 35 millió dolláros Barnett Newman már biztos ott lesz az árverés anyagában. A két aukciósház vezető nevek segítségével – több nagyobb partnerükkel párhuzamosan – igyekeznek kitűnni az elmúlt hónapok virtuális terének kínálatából. Basquiat munkája a Phillips közelgő huszadik századi műveket felsorakoztató aukciójának egyik főműve lesz. Barnett Newman Onement V. című, 1948-as festménye pedig a Christie’s ONE: A Global Sale of the 20th Century, a virtual “relay-style” auction that will take place across four cities and three time zones címen futó aukciójának központi eleme lesz július 10-én.

Források: news.artnet.com, news.artnet.com, news.artnet.com

full_006143.png
HETI POP – A 2020-as London Design Biennale művészeti vezetője, virágos metrómegállók és a letartóztatott műgyűjtő

Az Artmagazin Online felületén hetente egyszer, minden pénteken szemezgetünk az elmúlt időszak legmeghatározóbb, legpoposabb és legszínesebb képzőművészeti, dizájn- és társművészeti híreiből. Előtérbe kerülnek a divat, az építészet, a formatervezés, az urbanisztika vagy az aukciók eredményei, legfrissebb történései mind nemzetközi, mind hazai fronton.

full_006032.png
HETI POP – Aukciós tolvajok, rekord a biennálén és Olafur Eliasson környezetbarát matricái

full_006046.png
HETI POP – Az idei Turner-díjas, amszterdami fényfesztivál, Olafur Eliasson installációja és Budapest100 a Bauhaus jegyében

full_006423.png
HETI POP – Basquiat UNO, új Zaha Hadid Architects munka, megtalált Kati Horna archívum