
Ezt nézd – Tánc, úszás, csere
Kicsit kinézünk a budapesti buborékból; a héten szegedi, veszprémi és sepsiszentgyörgyi programokat is ajánlunk. A MODEM-et viszont Pesten is el lehet csípni, és a Trafóban rendezett Nextfesztről sem feledkezünk meg.
ÚJRA ARTMAGAZIN CIKKÍRÓ OPEN CALL
Öröm, ha a képzőművészet is témája a közgondolkodásnak, de ennek fontos feltétele, hogy a szélesebb közönség számára is élvezetes, egyúttal szakmai szempontokat is érvényesítő szövegek szülessenek művekről, kiállításokról. Akit megmozgat egy ilyen típusú kihívás, jelentkezzen, itt a lehetőség!
Móricz-Sabján Simon (1980-2022) fotográfus emlékére nyílik jótékonysági kiállítás
A kiállító fotográfusok és a szervező kurátorok emlékezni szeretnének Simonra, egyúttal támogatni kívánják családját, ezért felajánlották egy-egy fontos képüket és munkájukat. A művek megvásárolhatók, az így befolyó összeggel közösen segítenek a tavaly elhunyt fotográfus családjának.
Művészeti alapjövedelem létezik? Hogyan lehetséges? – Széljegyzetek az FKSE kerekasztalához
Február 4-én az FKSE-ben került megrendezésre egy kerekasztal-beszélgetés Marikovszky Andrea, Huth Júliusz, Seregi Tamás és Török Krisztián Gábor közreműködésével, a téma pedig egy időről-időre feldobott labda, az alapjövedelem kérdése volt, ezúttal a művészeket illetően.
Ezt nézd – Anyai és intézményi önreflexió
Milyen műveket akaszt a kutató munkahelye falaira, hogy a vizsgált gyűjtemény további kritikus megközelítéseire serkentse magát? És hogyan jeleníti meg vizuálisan az anyaság hét aspektusát két különböző képi nyelvű, de hasonló gondolkodású festő? Így hangzanak hetünk kérdései, akiket felcsigáz, azoknak a Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet és The Space kiállításait ajánljuk.
KIHIRDETTÉK A HORVÁTH MŰVÉSZETI ALAPÍTVÁNY KRITIKUSI PÁLYÁZATÁNAK 2022-ES NYERTESEIT
A Horváth Művészeti Alapítvány négy évvel ezelőtt négyszázezer forintos honoráriummal járó kritikai szakújságíró díjat hozott létre. Az elismerésen idén is két szerző, Cséka György és Cserna Endre osztozik – akinek nyertes cikke legnagyobb örömünkre az Artmagazin Online felületén jelent meg.
Ezt nézd! – Divat és ufó-hieroglifák
Sokszínű hét áll előttünk; beszélgetéseket, filmet és kiállítást is ajánlunk. Kim Corbusier, Lengyel András, Király Tamás és Vivienne Westwood az Inda Galériában, a Ludwig Múzeumban és a Lehetőségek terében.
Ezt nézd – Üres város, absztrahált golf és kacsázó ludak
E heti ajánlónk a Kisterem Galéria, az ISBN Galéria és a Mai Manó Ház kiállításain vezet végig.
Június 4-ig lehet pályázni az Esterházy Art Awardra
A pályázat kiírója az ausztriai székhelyű Esterházy Privatstiftung. A 2009-ben alapított és nyertesenként ötezer euróval járó, a fiatal, kortárs képzőművészetet népszerűsítő díjat kétévente, minimum kettő, maximum három negyvenöt év alatti magyar képzőművésznek ítéli oda a független, nemzetközi szakmai zsűri.
MEGNYITÓBESZÉD – Pólya Zsombor: 5 friss intervenció
Mostanra csupán egyetlen kérdés maradt: Táblával vagy kutyával sétálni számít inkább legális munkavégzésnek karantén idején a Műcsarnok előtt? Minden igazságnak megvan a maga helye, ám előbb lássuk a tényeket!
Bemutatta 2023. évi programtervét a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum
Fókuszban a gondoskodás, a megújuló digitális látogatói élmény és a partnerségeken alapuló új kiállítások.
ARTMAGAZIN ❤️ ANIMÁCIÓ 3. RÉSZ – Gémes József, az elkötelezett
Első alkalommal 1962-ben indítottak animációs tervező osztályt az Iparművészeti Főiskolán Nepp József szakoktató vezetésével, jobb híján a díszítő-festő szak keretében. A hallgatók Richly Zsolt, Szenes Katalin, Bleier Edit és Gémes József voltak, és közülük hárman diplomáztak 1966-ban. Nepp József úgy emlékezett vissza Gémesre, mint aki teljes vértezetben pattant ki Pallasz Athéné fejéből.
Ezt nézd – Léptékváltás és alapjövedelem
A munkanapokra a Deák Erika Galéria kurátori pályázatának nyertes kiállítását, hétvégére az FKSE – Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület a művészeti alapjövedelem lehetőségét megvitató kerekasztal-beszélgetését ajánljuk.
Megmozgató vagy csak felforgató? És kinek?
Fiatal építészként különleges érzés volt Rajk László egykori műtermében – az Art Departmentben – megtekinteni Birkás Ákos (1941–2018) és Rajk László (1949–2019) hetvenes évekbeli kockaházakkal foglalkozó munkáit. A kiállítás kapcsán azonban támadt némi üresség- és hiányérzetem.
