ELSŐ KÉZBŐL: Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása
Vasárnap zárt be a Velencei Építészeti Biennálé Magyar Pavilonja után a Ludwig Múzeumban is bemutatott Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása című kiállítás. Azoknak, akik egyik velencei vagy budapesti tárlatvezetésre sem jutottak el van egy örömhírünk: íme az Othernity Első kézből, azaz a kurátori csapat néhány tagja által tartott baráti vezetés videón rögzített verziója!
Az Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása című tárlat arra kereste a választ, hogy milyen esélyeket tartogat a modern építészet sokat vitatott, több szempontból elavult öröksége a jövő építészei számára. A kiállítás – amelynek kurátora Kovács Dániel volt, kurátori teamjét pedig a Paradigma Ariadné építészei, Csóka Attila Róbert, Molnár Szabolcs és Smiló Dávid alkották – velencei megvalósulása előtt már beszélgettünk az ötletet kidolgozó csapattal, most pedig arra voltunk kíváncsiak, hogy a projekt megvalósult formájában milyen történetszálakat rejt magában.
És röviden a kiállításról: az Othernity nemzetközi együttműködésben valósult meg. A tizenkét emblematikus budapesti modern épület újragondolására tizenkét közép- és kelet-európai építésziroda adott újszerű választ. Izgalmas hír, hogy a projekt anyagából a Ludwig Múzeumban látogatható kiállítás bezárását követően több műtárgy közgyűjteménybe kerül.
Erről bővebben meséljenek a kiállítás kurátorai:
A projektben résztvevő építészirodák:
- A-A Collective (Lengyelország / Dánia / Svájc)
- Architecture Uncomfortable Workshop (Magyarország)
- b210 (Észtország)
- BUDCUD (Lengyelország)
- KONNTRA (Szlovénia / Észak-Macedónia / Horvátország)
- MADA Architecture studio (Szerbia)
- MNPL WORKSHOP (Ukrajna)
- Paradigma Ariadné (Magyarország)
- PLURAL (Szlovákia)
- Vojtěch Rada (Csehország)
- RLOALUARNAD (Észtország / Egyesült Királyság)
- Studio Act (Románia)
Látható volt:
Ludwig Múzeum, Budapest, 2021. december 10. – 2022. január 16.
Nyitókép:
fotó: Végel Dániel © Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum