Ezt nézd! – Fotókiállítás, beszélgetések és punkopera
Bár sorra nyitnak a hazai múzeumok, egyre sűrűsödnek a megnézendő kiállítások az OFF-Biennále Budapestnek és a Budapest Fotófesztiválnak köszönhetően, ennek ellenére mi most főként beszélgetéseket, előadást, sőt punkoperát ajánlunk.
Szerdán 18:00-kor kezdődik a Mi van a nyúlon túl? című beszélgetés, ami a száz éve született Joseph Beuysot, a 20. század második felének nagy hatású, megosztó, markáns német képzőművészt helyezi középpontba. Legtöbben hírhedt nyulas performansza révén ismerik, de a jubileumi kerekasztal-beszélgetés az életmű fontos, nagy témáit is érinti; társadalom, spiritualizmus, kreativitás, politika és szabadság. Szó lesz humoráról és arról is, hogy szikár, de tartalmilag sűrű szobrai miért maradtak izgalmasak sok évtized távlatából is. Az eseményen Winkler Nóra beszélget Erhardt Miklós képzőművésszel és Fehér Dávid művészettörténésszel.
Szintén szerdán, 19:00-kor startol Robitz Anikó Fonott tükör című kiállításának a megnyitója a Három Hét Galériában. A tárlaton bemutatásra kerülnek a művész új munkái, ami az identitás és önazonosság kérdéseivel foglalkoznak. 2019 végén kezdte el készíteni a Woven Mirror (azaz Fonott tükör) képeket, amik vászonra nyomtatott fotók és tükrös felületű műbőr felhasználásával készülnek. A kiállítás a Budapest Fotófesztivál hivatalos programjának része.
OFF-Biennále BudapestEzen a héten is szemezgettünk az OFF online és offline programkínálatából. Szerdán 20:00-kor kezdődik Nagy Csilla és Ulbert Ádám online beszélgetése, amin az ACLIM! Klímaképzeleit Ügynökség terében bemutatott munkáik kerülnek szóba. A beszélgetés során a művészek egymást kérdezik kutatásalapú alkotási folyamataikról, inspirációikról, személyes indíttatásaikról. Csütörtök 18:00-kor pedig a Hétköznapi Hiánycikkek projekt beszélgetése veszi kezdetét, ami a közszolgáltatásokhoz való hozzáférés hiányosságaival és annak következményeivel foglalkozik. A szakmai beszélgetésen körbejárják, hogy a lakhatási átmenetiség a mindennapi gyakorlatokban hogyan jelenik meg, és ezek a gyakorlatok mennyiben segítik a társadalmi kohéziót. Pénteken 18:00-kor startol Schneider Ákos előadása Black box | Látható és láthatatlan a hálózati technológia korában címmel, ami Vladan Joler munkáit elemezve gondolkodik arról a feszültségről, ami az emberi cselekvés adatalapú optimalizálása és a technológiai környezet felhasználóbarát „humanizálása” között áll fenn. A mindennapokban folyamatosan dolgunk van a digitális hálózat tárgyaival, működésüket rendszerint mégsem értjük. Használjuk eszközeinket, de nem látunk beléjük. Vasárnap 19:00-kor kezdődik a Békamesék – Cigány Punkopera, a Független Színház Magyarország legújabb ősbemutatója, ami énekelve, fájó hummorral fűszerezve mutatja be egy család három generációjának életét, akik azért harcolnak, hogy kitörjenek a békáknak rendelt mocsárból, és elfogadja őket a többségi társadalom.