Ezt nézd! – Performanszfesztivál, ökoterápia és szerzetesarchívum
E heti ajánlónkban helyet kapott egy kortárs művészeti központ, a Q Contemporary debütálása, egy solo show a Szikra Képzőművészeti Bemutatóteremben, egy performanszfesztivál a MŰTŐ szervezésében, egy ökoterápiás program a Tapolcai Használtcikk Piacon, az A2 Pop Up Galériában és a szentbékkállai Pegazusban és egy tárlatvezetés a Néprajzi Múzeum és a Pannonhalmi Főapátság közös kiállításán.
Kedden 12:00-kor megnyitja kapuit a budapesti Q Contemporary az Andrássy úton. A művészeti központ két kiállítással várja látogatóit: az egyik az XY_now, Q_now című nyitó tárlat, ami a kelet-közép-európai régió X és Y generációjának emblematikus alkotásaiból mutat be egy válogatást, míg a másik a Leopold Bloom Képzőművészeti Díj jubileumi kiállítása, amelyen az öt finalista, Balázs Nikolett, Farkas Roland, Kocsi Olga, Koós Gábor és Szabó Eszter művei láthatók.
Szerdán 19:00-kor kezdődik Teplán Nóra Nullgravitáció című solo show-jának megnyitója a Szikra Képzőművészeti Bemutatóteremben. A kiállítást, amely október 29-éig látogatható, Nemes Z. Márió költő, kritikus, esztéta nyitja meg.
Csütörtökön 19:00-kor startol a MŰTŐ háromnapos Sandbox fesztiválja a Bakáts tér 1. címen. A fesztivál résztvevői olyan hazai és nemzetközi, elsősorban a fiatal generációt képviselő alkotók, akik az előadóművészet és az interaktivitás módszereit újító szemlélettel alkalmazzák, bemutatva azok aktuális vetületeit. A pop-up esemény középpontjában a kísérletezés, jelen idejű történések és virtuális valóságok találkozása áll, ahol a performansz, a happening és az akció hagyományainak kiterjesztésével a művészet befogadása közösségi eseménnyé válik.
Pénteken és szombaton ökoterápiás workshopot és szimpóziumot tartanak a Tapolcai Használtcikk Piacon, az A2 Pop Up Galériában és a szentbékkállai Pegazusban. A képzőművészet, a dizájn és a művészetterápia módszerei alkalmasak lehetnek arra, hogy a hétköznapi életünkbe a klímaszorongást oldó, megnyugtató gondolatokat és aktivitást vigyünk.
Szombaton 15:00-kor indul egy tárlatvezetés-sorozat a Néprajzi Múzeum és a Pannonhalmi Főapátság Láthatatlan spektrumok című kiállításán – Foster Hannah Daisy muzeológus, Salát Zalán Péter tervező, alkotó, Frazon Zsófia etnográfus és a szerzetesközösség tagjainak részvételével. A kiállítás két fejezetből áll: egy képzőművészek által létrehozott kortárs művészeti tárlatból, és egy, a szerzetesközösséggel épített szubjektív archívumból. Mindkét fejezet a Főapátság gyűjteményein és a pannonhalmi bencés közösség spirituális és kulturális tematikus évének témáján, az emlékezeten alapul.