Körei Sándor „konzervált” csendéletszobra nyerte a magánkezdeményezésből létrehozott szoborparkhoz kapcsolódó pályázat első díját, egymillió forintot.
Harmadik alkalommal hirdették ki a köveskáli Káli Art Inn által szervezett szobrászati pályázat nyertesét és nyitották meg a szabadtéri Káli Art-Parkot.
A szakmai zsűri által legjobbnak ítélt tizenöt pályamű október végéig tekinthető meg a Balatonfelvidék szellemiségét a modern igényekkel összehangoló gyümölcsfás, levendulás, fűszerkertes, biotavas környezetben.
Az első évben még csak huszonhat, aztán negyven, 2022-ben pedig ötven pályázó jelentkezett a kiírásra. Mostanra körvonalazódott is a kialakulóban lévő szoborpark arculata, jellege: ha háromból lehet általánosítani, akkor úgy tűnik, a szobrászat új útjait kereső, határait feszegető, az adott környezettel interakcióba lépő, annak léptékeit tiszteletben tartó művek nyernek.
Körei Sándor a Molnár Ani Galéria művésze, 2021-ben szerzett diplomát a Magyar Képzőművészeti Egyetem Szobrász Tanszékén, 2022 óta Derkovits-ösztöndíjas.
A csendéletműfaj három dimenzióba fordításának lehetőségeit vizsgálja, amikor frissen vágott virágokat és vázájukat zár üvegtárolóba, hogy aztán a negyedik dimenzió is szerepet kapjon, vagyis az idő is megkezdhesse munkáját, soha be nem fejezett művé alakítva mindazt a „szépséget”, amit egy friss virágcsokor tradicionálisan jelképez. Hófehérkét zárták ilyen üvegkoporsóba, csak esetében jól végződött a történet. Itt a virágok hervadásának mindig más fázisával találkozik majd a látogató – attól függően, mikor jut el a Káli Art Inn szoborkertjébe.
További információk: