Ezt nézd! – Budapest, Szentendre, Veszprém és Debrecen
A hétre egy kisebb országjáró turnét ajánlunk: kezdve Budapesttel, az ISBN könyv+galériával, ahol egy dizájnercsapat és egy képzőművész együttműkődése debütál, folytatva Szentendrével, a Vajda Múzeummal, ahol Haász István munkáival találkozhatunk. A hét második felére pedig érdemes Veszprém felé venni az irányt, ahol Babinszky Csilla solo show-ja startol, valamint Debrecen felé, ahol a közösségi média árnyoldala kerül terítékre.
Kedden 18:00-kor startol A tárgyak titkos élete című kiállítás az ISBN könyv+galériában. Horváth Viki és Engler Gábor, a NEONGREY márka alapítói és Csizik Balázs képzőművész bár meglehetősen különböznek egymástól, valami mégis közös bennük: mindannyian más szemmel néznek az egyszerű, hétköznapinak gondolt tárgyakra és ezzel inspirálják azokat, akiket a felszín helyett a dolgok valódisága érdekel. A három alkotó most egy közös kiállítás keretében mutatja be a metszetet – egy időben, mégis más-más formában jelennek meg a NEONGREY által tervezett és készített tárgyak, valamint az azt megörökítő, mégis átértelmező Csizik-fotográfiák.
Szerdán 19:00-kor a szentendrei Vajda Múzeum is új kiállítással jelentkezik. Haász István Nagyítás című solo show-ján – ami az IKON kiállítótér második kiállítása – a művész különleges nonfiguratív sorozatát mutatják be, aminek fókuszában egy szitanyomatokat tartalmazó mappa áll. A tíz grafikát magában foglaló Karantén című szériát egyben, és az egyedi lapokat limitált számban a látogatók az IKON-ban meg is vásárolhatják.
Pénteken 17:00-kor kezdődik Babinszky Csilla Színe és fonákja című egyéni kiállításának megnyitója a Művészetek Háza Veszprémben. A tárlat egy olyan válogatás az életműből, ami egy karakteres ívet mutat be, jár végig az egyes termeket követve. Műveit az illúzióval való játék, a szem becsapása jellemzi, ami metaforikus jelentést is hordoz, a valóság és a látszat közti ingázást, az illúzió illúzióját. A kiállítás egyik legfontosabb kulcsszava az eredeti értelmében alkalmazott imázs, ami meggyőződések, elgondolások és benyomások összessége.
Szombaton 15:00-kor kezdődik az #IFeelSeen című kiállítás megnyitója a debreceni MODEM-ben. A kiállítás címéül szolgáló hashtaget főként olyan szituációkban használják a felhasználók, amikor egy jellemzően vicces példában önmagukra ismernek – mintegy jelezve: lebuktam, én is szoktam ezt csinálni. A kifejezés ugyanakkor egyéb jelentéseket is hordoz magában: egyszerre utalhat arra a boldog állapotra, amikor az ember végre úgy érzi, tartozik valahová, szabadon megmutathatja valós énjét, ugyanakkor azt a baljós és kissé paranoid érzetet is, ami akkor jelentkezik, amikor úgy érezzük, valaki figyel bennünket. A csoportos kiállításon fiatal magyar képző- és médiaművészek (Biró Dávid, Éliás Tamás, Kútvölgyi-Szabó Áron, Horváth Gideon, Keresztesi Botond, Lázár Dóri, Papp Sándor Dávid és Váczi Lilla) munkáin keresztül többek között az összeesküvéselméletek és a megfigyelési kapitalizmus, az eszközeinkhez fűződő, fétisbe hajló viszony, az agresszió és zaklatás, a közösségi média által újradefiniált testkép, az online térben átalakuló kapcsolatok módozatai vagy épp az eszképizmus kérdései kerülnek górcső alá.